OCEŇOVÁNÍ FIREM
Za každým úspěchem
je tvrdá práce,
disciplína a
pro-aktivní přístup.
Společnost PRIVILEGE CAPITAL zpracovává oceňování podniků a jejich částí v souladu s oprávněním uděleným dle § 23 a §24 zákona č. 455/1991 Sb. Prioritním zaměřením oceňování podniků společnosti PRIVILEGE CAPITAL je převážně ocenění v oblasti mezinárodních investičních transakcí, odkupů a koupí firem.
Znalecké posudky v rámci ocenění hodnoty podniků a jejich částí jsou vypracovány ing. Martinou Roškovou, MBA, která byla jmenována dle § 3 odst. 1 zákona č. 36/1967 Sb., o znalcích a tlumočnících, ve znění pozdějších předpisů, soudní znalkyní v oboru ekonomika, odvětví ceny a odhady se zvl. specializací oceňování podniků.
Ocenění dle českých předpisů a mezinárodních oceňovacích standardů vypracované v jazyce českém i anglickém. Jedná se o znalecké ocenění podniků, včetně obhajoby ocenění v rámci soudních sporů.
Ocenění dle kategorií hodnot: především tržní hodnoty (dle definice mezinárodních oceňovacích standardů, „IVS“), investiční hodnoty (konkrétní investice a investora), ale i dalších netržních kategorií, tj. objektivizované hodnoty Kolínské školy (hraniční ceny prodávajícího, kupujícího, funkce rozhodčí, argumentační), férové hodnoty („Fair value“ dle IVS 2), hodnoty speciální a synergické.
Znalecké ocenění podniků / závodů (tj. firem, mezinárodních korporací a investičních portfolií), včetně jejich částí (obchodních podílů v s.r.o., komanditních společnostech a veřejných obchodních společnostech), akcií, minoritních i majoritních vlastnických podílů, účastí v družstvech, majetku a závazků podniků).
Důvody a projekty ocenění: je řada od stanovení hodnot pro vlastníky a akcionáře společností, soudní spory a legislativní důvody vyplývající ze: zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, zákona č. 90/2012 Sb., o obchodních korporacích, zákona č. 125/2008 Sb., o přeměnách obchodních společností a družstev, zákona 189/2004 Sb., o kolektivním investování (a jeho prováděcí vyhlášky 270/2004 Sb.), zákona č. 104/2008 Sb., o nabídkách na převzetí.
Další projekty jsou vyžadovány v rámci poskytnutí tzv. „Fairness Opinion“, tj. stanoviska nestrannosti a vzájemné výhodnosti při vyjádření k ceně sjednané v rámci transakcí tak, aby bylo zaručeno, že řídící orgány společnosti provedly danou transakci v nejlepším zájmu akcionářů a dalších orgánů.
V rámci Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS), nebo US GAAP jde o stanovení reálné hodnoty (fair value), včetně oceňování dle standardu IFRS 3, podnikové kombinace a aplikace metody Purchase price allocation („PPA“), alokace kupní ceny podniku.